Web Hacking

Web Uygulama Güvenliği ve Hacking Yöntemleri

Yayın Tarihi: 2018-02-21 
ISBN: 6054898428 
Baskı Sayısı: 1. Baskı 
Dil: TÜRKÇE 
Sayfa Sayısı: 344 
Cilt Tipi: Karton Kapak 
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı 
Boyut: 15 x 21 cm
Yayın Evi: Dikeyeksen Yayıncılık

Bu kitap; internet dünyasında çeşitli bilişim suçları işleyen Black-hat Hackerların “Web Hacking” alanında kullandıkları araçları ve yöntemleri öğretmek, Black-hat Hackerlarla “Web Hacking” alanında aynı bilgi ve beceriye sahip olmanızı sağlamak için hazırlanmıştır. Kitapta yer alan her konu özenle hazırlanarak hem daha kolay öğrenmeniz amaçlanmış hem de öğrendiklerinizi daha hızlı bir şekilde uygulamanız için zafiyet barındıran örnek uygulamalar ile desteklenmiştir. 

Bu kitabı tamamlayarak sizde “Web Uygulama Güvenliği” alanında White-hat Hacker olma yolunda ilk adımınızı atmış olacaksınız. Kitapta anlatılan konuları detaylıca öğrendiğiniz takdirde geliştirdiğiniz web uygulamasının ya da görev yaptığınız firmanın/kurumun web tabanlı uygulamalarının siber saldırıya uğramasını engellemek ya da siber saldırılardan en az zararla kurtulmasını sağlamak için önemli yol kat etmiş olacaksınız. 

Ayrıca kitapta anlatılan bilgi ve teknikleri kullanarak firmaların/kurumların bug bounty programlarına katılabilir, bug bounty programı bulunan firmaların / kurumların sitelerindeki/uygulamalarındaki tespit ettiğiniz güvenlik zafiyetlerinin önemine göre para ödülü de dâhil olmak üzere birçok ödül kazanabilirsiniz.

Kitapla ilgili içindekiler kısmına ve bazı örnek sayfalara bu linkten veya bu linkten ulaşabilirsiniz.
 
Kitapta kullanılan örnek uygulamaları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. 
Hadi durma sende yorum yap